Paroda kartu su „Vilnius City Opera“ – „Iš tos operos“ | MO
Iš tos operos
2020 09 03 – 2021 01 10

MO muziejus ir „Vilnius City Opera“ pristato bendrą projektą – parodą „Iš tos operos“.

Apie parodą „Iš tos operos“:
Lankytojai kviečiami netradiciniu būdu pažinti operos pasaulį – atrasti jo užkulisius, geriau pažinti solistus ir iš arti apžiūrėti įspūdingas scenografų Dicko Birdo ir Marijaus Jacovskio dekoracijas, atsiduriant jų viduje. Gerai pažįstamų operų fragmentai atgyja naujais pavidalais, juos papildo multimedijų menininko Rimo Sakalausko projekcijos ir senovine šlapio kolodijaus technika dirbančio fotografo Mindaugo Meškausko ferotipai.

Paroda skirta paminėti profesionaliojo operos teatro šimtmetį – prieš 100 metų, 1920 m. gruodžio 31 d., Kaune pirmąsyk buvo parodyta G. Verdi opera „Traviata“. Šiandienos Lietuvoje greta klasikinės tradicijos klesti ir drąsias operines alternatyvas kuriantys kolektyvai. 2006 metais veiklą pradėję Bohemiečiai, 2012-aisiais tapę antruoju profesionaliu operos teatru Lietuvoje – „Vilnius City Opera“ – vieni svarbiausių. Kadaise atrodę, lyg „ne iš tos operos“ atklydęs jaunimas, šiandien jie yra ne tik Lietuvos, bet viso pasaulio operos žinomiausi. 

Kūrybines jėgas suvieniję režisierė Dalia Ibelhauptaitė, dirigentas Gintaras Rinkevičius, dizaineris Juozas Statkevičius ir būrys solistų kūrė daugiau nei dešimtmetį gyvuojančio teatro istoriją. Niekuomet neturėję nuosavo teatro patalpų, tikros scenos ir pastovaus finansavimo, „bohemiečiai“ sugebėjo suburti svarbesnį vienetą – operos šeimą. Išskirtinės kūrybos sąlygos ir priemonės bei nuolatinis siekis kurti aukščiau visų galimybių – jų išskirtinumas, apie kurį parodoje kalba ne tik pačios menininkų asmenybės, kūrybos atspindžiai, bet ir anksčiau nematyta kita alternatyvios operos pusė.

Parodą papildo e. gidas, kuriame galima išgirsti VCO solistų žymias arijas. Taip pat jame galima rasti ir visų operų įrašus, kuriuos iki pat parodos pabaigos nemokamai galima pasižiūrėti LRT archyvuose – mediatekoje

SVARBU!
Norime, kad jūsų visų meno pažinimas būtų saugus, todėl muziejuje ir renginiuose, vykstančiuose tiek MO viduje, tiek lauke, būtina dėvėti veido kaukes. Nepamirškite savosios! Taip pat visų prašome laikytis saugaus atstumo ir dezinfekuoti rankas. Jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti.
  

Kuratorė – Algė Gudaitytė
Režisierė – Dalia Ibelhauptaitė
Architektė – Ieva Cicėnaitė
Nuotraukų autorius – Mindaugas Meškauskas
Vaizdo projekcijos – Rimas Sakalauskas
Šviesų dailininkai: Eugenijus Sabaliauskas, Andrius Stasiulis
Scenografė – Elvita Brazdylytė
Dizainerės – KlimaitėKlimaitė
Koordinatorės: Monika Balčiauskaitė, Brigita Sinickienė, Deima Žuklytė-Gasperaitienė
Parodos tekstai – Sigita Ivaškaitė
Kūrybinė komunikacija – Stefanija Jokštytė
Komunikacija ir rinkodara – Viktorija Aprimaitė, Ona Girčienė, Indrė Lelevičiūtė
Kultūrinė edukacija – Birutė Zimnicka

Parodą galima pamatyti MO muziejaus mažojoje salėje.
Įėjimas: su muziejaus bilietu.
MOdernistams – nemokamai.

 
Kiti MO įvykiai

MO gido savanorio ekskursija

2020 09 19 14:00 – 15:00

MO gido savanorio ekskursija

2020 09 19 16:00 – 17:00

MO gido savanorio ekskursija

2020 09 20 14:00 – 15:00

MO gido savanorio ekskursija

2020 09 20 16:00 – 17:00
Sutinku