Patirk meną MO: vizualiniai atradimai su Aldona Vilutyte | MO
Patirk meną MO: vizualiniai atradimai su Aldona Vilutyte
2019 05 12 15:00 – 16:15

Rekomenduojame: suaugusiems
Trukmė: 60–90 min
Grupės dydis: 15–20 žmonių
Kaina: 15 EUR (muziejaus bilietas įskaičiuotas), MOdernistams – 8 EUR (muziejaus bilietas nemokamas)
Bilietai: internetu ir MO kasoje

Mąstymas dažnai traktuojamas kaip perėjimas nuo nežinomo prie žinomo, nuo nesuprantamo prie suprantamo. Svarbiausi mąstymo būdai – verbalinis, motorinis ir mąstymas vaizdais. Kviečiame tobulinti vaizdinį mąstymą ir atrasti meną MO muziejuje su aktore ir pedagoge Aldona Vilutyte. Užsiėmimai vyksta pasitelkiant pasaulio galerijose ir muziejuose populiarų ir daugelio pripažintą – vizualinio mąstymo strategijos metodą. Programos autoriai – menotyrininkas, muziejaus edukologas Philipas Yenawine ir psichologė Abigail Housen. Dėmesys šiuose užsiėmimuose skiriamas keliems specialiai atrinktiems „Gyvūnas – žmogus – robotas“ parodos darbams, kurioje pristatomas žmogaus santykis su gyvūnais ir technologijomis.

Dialogu tarp lankytojų grupės ir vedėjos grįstas užsiėmimas padės sustiprinti žiūrovo pasitikėjimą gebėjimu intuityviai ir prasmingai suvokti meno kūrinius, ugdys pastabumo, kritinio ir kūrybinio mąstymo, įžvalgų formulavimo įgūdžius. Taip ugdomas mąstymas, kuomet daiktų ar reiškinių ryšiai randami pertvarkant mintyse turimus vaizdinius, kelia įsiklausymo į įvairius požiūrius, diskutavimo ir savo nuomonės pagrindimo iššūkius, tai pat motyvuoja pažvelgti į paveikslus savo – ne tik ekspertų akimis. Ši edukacija padės suprasti, jog norint pažinti meną ir jį atrasti nebūtina tapti profesionalu, tai gali tapti įdomia ir prasminga pramoga, kuri leidžia ištrūkti iš kasdienybės ir į meną pažvelgti per asmeninę prizmę.

 

 

 

 

 

Aktorė ir pedagogė Aldona Vilutytė,  sujungia kelias kūrybines erdves – teatrą, literatūrą ir vaizduojamuosius menus. Aldonos patirtys meno bei kūrybos srityse yra įvairiapusiškos ir tarpdisciplininės: ji –  aktorė, sukūrusi daugiau nei 70 vaidmenų įvairiuose Lietuvos teatruose, scenos kalbos ir balso lavinimo dėstytoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Vilniaus universitete, taip pat veda viešojo kalbėjimo paskaitas bei seminarus. A. Vilutytė – menininkų terpėje susiformavusi asmenybė, jos tėvai – grafikai Nijolė Vilutienė ir Mikalojus Vilutis. Nuo pat vaikystės Vilutytę lydėjo kitoks, nestandartinis žvilgsnis į daugelį dalykų.  Užsiėmimo vedėja, remdamasi savo, kaip menininkės, ne vieną dešimtmetį kaupta patirtimi, kuria ypatingą, skirtingų meno šakų sinergija grįstą, užsiėmimo atmosferą.

Edukacijos esmė – ne tik skatinti susidomėjimą menu, tačiau panaudojant jį ugdyti kritinį ir kūrybinį mąstymą, bendravimo įgūdžius bei vaizdinio raštingumo gebėjimus – ką galime pamatyti meno kūriniuose ir kaip žodžiais perteikti tai, ką matome.

Kiti MO įvykiai

MOlimpiada

2020 06 04 08:00 – 00:00

MO lauke. Sportas su Jean Claude Edorh

2020 06 08 18:00 – 18:50

Vilniaus kalbančių skulptūrų ekskursija

2020 06 10 18:00 – 19:00

33 minutės patyrimo

2020 05 31 – 2020 06 14
Sutinku