Prakalbink Saukos „Mamą“
Parodą galima pamatyti MO muziejaus pirmojo aukšto hole.
Įėjimas: su muziejaus bilietu.
MOdernistams – nemokamai.
Ar įsivaizduojate pokalbį su meno kūriniu? Siūlome jums išbandyti interaktyvų elementą, suteikiantį galimybę rasti atsakymus į rūpimus klausimus apie paveikslą.
Interaktyvaus projekto idėja gimė 2018 metais meno hakatone „hARTckathon“, kuriame kūrybines jėgas sujungė MO muziejus ir LOGIN festivalis. „hARTckathoną“ laimėjo kūrėjų grupė, pasiūliusi sukurti interaktyvų įrankį, leidžiantį asmeniškai bendrauti su kūriniu. Pagrindinė šio projekto idėja – sužadinti susidomėjimą šiuolaikiniu menu. Pasitelkę išmanųjį telefoną, galėsite daugiau sužinoti apie kūrinio autorių ir susipažinti su paveikslo atsiradimo istorija.
Kaip prakalbinti meno kūrinį?
- Naudodami QR kodo skaitymo programėlę, savo išmaniuoju telefonu nuskenuokite kodą. (Jei turite iPhone mobilųjį telefoną, QR kodą nuskenuoti galite su kamera).
- Ekrane pamatysite Facebook Messenger ikoną su prierašu „Open in Messenger“ – paspauskite.
- Jūsų telefone atsidarys programėlė ir jūs galite pradėti pokalbį su Šarūno Saukos kūriniu Mama. Tiesiog pasirinkite patinkantį klausimą.
Pastaba: norint prakalbinti Šarūnos Saukos Mamą, telefone turi būti Facebook Messenger aplikacija. Pokalbis su kūriniu vyksta anglų kalba.
Kūrėjų komanda: Rokas Aleliūnas, Giedrė Ramanauskaitė ir Raimundas Banikonis
Šarūnas Sauka – vienas populiariausių lietuvių tapytojų, daugiausia darbų sukūrė 9–10 dešimtmečiais. Lietuvos meno lauke tapytojas yra nesupainiojamas su nieku kitu dėl didelių drobių formatų ir realistiškai ištapytų kraupių scenų. Dramatiškų siužetų autorius dažniausiai narplioja baugių apeigų, šiurpių ritualų ar pragaro ir skaistyklos vizijų temas. Dailininkas savo kūriniuose konstruoja mitinį pasaulį, kuris gausus žmonių ir gyvūnų hibridų, raupsuotų žmogystų ar šventųjų figūrų. Kurdamas įvairius veikėjus menininkas dažnai naudoja autoportretą. Kūrinyje „Mama“ taip pat galime rasti autoportreto bruožų – klūpanti moteris turi Saukos veidą. Paveiksle įamžinta makabriška mirties bausmės ceremonija įvaizdina mamos ir sūnaus santykių dramą. Simboliškai įkūnydamas save moters-motinos kūne autorius narplioja psichologinius motyvus ir poelgių priežastis.
Šarūnas Sauka, Mama, 2012
Drobė, aliejus
201 × 220