MO keliauja: Druskininkai
Projektą finansuoja
Projektas finansuojamas pagal Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonę „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“.
MO muziejus atkeliauja į Druskininkus!
Nuo 2023 m. vasario 21 d. visi Druskininkų gyventojai galės nemokamai pamatyti fotografijos parodos „Permainų šventė“ fragmentus, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, mokymuose ir veiklose visai šeimai. Susitikime Druskininkų amatų centre „Menų kalvė“.
O vasario 24 d. 17:30 val. parodą atidarysime su svečiais ir sveikinimais – oficialiai!
Apie parodą „Permainų šventė“
Šventė – valstybinė, ideologinė ar religinė, masinė ar asmeninė. Šventes mes pažymime, tačiau ar dažnai susimąstome apie jų reikšmę?
Šventės įgauna vis kitų formų, apie ką jos mums yra šiandien? Apie vidinį augimą, įveiktus barjerus, išsilaisvinimą iš normų, leidimą sau būti. Taip pat apie atlaidus, sutuoktuves, išleistuves, gimimo ir atsisveikinimo dienas. Šventės formų visa galybė ir visos jos veda į permainas.
O kaip šiuose procesuose dalyvauja fotografija? Ji įamžina šventes, bet taip pat tampa ir jų dalimi. Fotografavimo(si) ritualas įtvirtina šventės dalyvių tarpusavio ryšius, o nuotrauka tarsi garantuoja jų ilgaamžiškumą.
Parodoje „Permainų šventė“ apie šventes pasakojame įvairiais būdais: pristatome dokumentinę vaizdo ir garso medžiagą, audiogidą ir, žinoma, fotografijas bei tarpdisciplininius kūrinius. Apmąstykime įvairias šventės formas ir kaip jos vyko, vyksta bei keičiasi mūsų gyvenime.
Tvarumas
Parodos „Permainų šventė“ kelionė per Lietuvą kartu yra ir MO ekologinio tvarumo vizijos įgyvendinimas. Nuo pat muziejaus atidarymo stengiamės būti draugiški aplinkai: veikiame žiedinės ekonomikos principu, ieškome inovatyvių sprendimų instaliuojant ir demontuojant parodas, sprendžiame jų pakartotinio panaudojimo galimybių klausimus, taip pat mažiname atliekų kiekį.
Po eksponavimo MO muziejuje fotografijos paroda „Permainų šventė“ keliauja per Lietuvą išlaikydama tokią pačią architektūrą bei medžiagas, kurios pritaikomos skirtingose regionų erdvėse, taip ją prikeliant dar vienam gyvenimui.
„Tvarumas nėra tik aplinkos saugojimas nuo fizinio, cheminio ar kitokio neigiamo poveikio – jis apima visos organizacijos atvirumą pokyčiams ir gebėjimą juos inicijuoti. Džiaugiamės, kad kartu su MO muziejumi į įvairiausius Lietuvos miestus ir miestelius galime ne tik atvežti geriausių bei įdomiausių menininkų kūrybą, bet kartu su tvariai keliaujančiomis parodomis parodyti, jog tvarumo sąvoka apima net ir mažiausius mūsų veiksmus, galinčius kurti didelį pokytį visuomenėje“, – sako Keliaujančio muziejaus tvarios energijos partnerio „Ignitis grupės“ tvarumo vadovas, Valentas Neviera.
Apie edukacijas, mokymus ir užsiėmimus šeimai
Mums labai svarbu dalytis savo patirtimi. Todėl Druskininkų mokytojams, švietimo ir kultūros sektoriaus darbuotojams organizuosime mokymus, kurių metu bus galima išmokti skirtingų edukacijų vedimo metodų ir praktikų.
Esame sukūrę ir siūlome inovatyvias tarpdisciplinines edukacines programas, kurios ugdo svarbiausias XXI a. kompetencijas – kūrybiškumą, kritinį mąstymą, komunikacinius gebėjimus, emocinį intelektą. Tai svarbus papildymas formaliajam ugdymui. Jas atrasti bus galima ir Druskininkuose.
Šeimų šeštadieniai
Taip pat į Druskininkus atkeliauja ir MO muziejaus savaitgalio užsiėmimai šeimai – Šeimų šeštadieniai!
Žaidimo forma sužinokite, kas yra šventė, kodėl mes švenčiame bei kaip šventės vyksta. O galbūt vienoje iš švenčių sudalyvauti pavyks ir patiems?
Druskininkuose vyks 2 Šeimų šeštadieniai: vasario 25 d. ir kovo 18 d.
Leiskite savaitgalius kūrybingai drauge su visa šeima!
Parodos „Permainų šventė“ komanda
Kuratoriai: Tomas Pabedinskas ir Ugnė Paberžytė
Konsultuojantis kuratorius – Arvydas Grišinas
Konsultantė – Egidija Ramanauskaitė
Parodos dizaineris – Gytis Skudžinskas
Architektas – Dominykas Šavelis
Architektai MO muziejaus erdvėse – ŠA Atelier
Keliaujančio muziejaus koordinatorės: Barbora Sakalinskaitė ir Jurgita Zigmantė