MO gido savanorio ekskursija po parodą „Iš vidaus“

2024 11 03
16:00 - 17:00

Kviečiame į nemokamas MO gido savanorio ekskursijas po didžiąją parodą „Iš vidaus“.

Lankytojų nuotrauka | Didžioji paroda | Iš vidaus | MO muziejus

Savaitgaliais kviečiame į nemokamas MO gido savanorio ekskursijas po didžiąją MO parodą „Iš vidaus“. Šeštadieniais ir / arba sekmadieniais papildykite parodos patyrimą MO gido savanorio pasakojimu.

Tai ekskursija, kuri kaskart gali būti vis kitokia ir nauja. Kiekvienas gidas savanoris savaip interpretuoja parodą ir joje eksponuojamus kūrinius. Todėl ekskursijoje nėra vienareikšmių tiesų – ji atvira įvairioms nuomonėms ir individualiam patyrimui!

Kviečiame sekti informaciją MO kalendoriuje – čia visada galite pasitikrinti būsimų ekskursijų laikus:

Bilietai

Gido savanorio ekskursija yra nemokama, tačiau reikia įsigyti tos dienos muziejaus bilietą. Tai padaryti galima muziejaus kasoje arba internetu:

Ekskursijoje gali dalyvauti 20 žmonių, todėl kviečiame atvykti iš anksto ir muziejaus kasoje atsiimti specialų ekskursijos lipduką.

Lankytojų nuotrauka | Didžioji paroda | Iš vidaus | MO muziejus
Lankytojų nuotrauka | Didžioji paroda | Iš vidaus | MO muziejus

E. gidas

O jei nepavyktų prisijungti prie ekskursijos, kviečiame parodą patirti naudojantis parodos e. gidu.

Rekomenduojame pasiimti savo ausines, tačiau jei jų neturėsite, mielai paskolinsime – jas dalija MO savanoriai I muziejaus aukšte.

Apie parodą

Iš vidaus – pirma menotyrą ir psichologiją vienijanti tokio masto paroda Lietuvoje. Pasitelkę šias dvi disciplinas skatiname reflektuoti daugialypį meno kūrinio poveikį. Menotyros įrankiai padeda suprasti vizualinę kalbą, o psichologija nukreipia savianalizės link. Parodą lydintys klausimai lyg Ariadnės siūlas sujungia abi sritis – jie padeda išlaikyti žiūros ir mąstymo kryptį, ragina atsiverti ir patirti terapinį meno poveikį.

Siūlome ne chronologinį, o teminį žvilgsnį į Lietuvos modernų ir šiuolaikinį meną, sukurtą nuo XX a. 5 dešimtmečio iki šių dienų. Parodos struktūra suformuota remiantis psichiatro, psichoanalitiko Carlo Gustavo Jungo (1875–1961) asmenybės struktūros modeliu ir filosofo, rašytojo Alaino de Bottono (g. 1969) terapine meno vizija.

Kad meno kūrinys mums padėtų suprasti save, kad pajustume jo poveikį, svarbus mūsų, žiūrinčiųjų, atsakas. Įjautrinkime žvilgsnį ir skirkime laiko dialogui, atvira širdimi patyrinėkime savo emocijas, mintis ir išgyvenimus, pabandykime atsakyti: kas gi kyla iš vidaus?

Paieška