MO Klaipėdoje. Pokalbis apie Joną Meką su Audriumi Stoniu

2022 08 03
18:00

Kviečiame į pasimatymą pajūryje – susitikime pokalbyje su A. Stoniu ir nemokamoje ekskursijoje po parodą!

Mekas mirksi geriau | Paroda Klaipėdoje | MO muziejus

Vasarai persiritus į antrąją pusę, norime pakviesti MO parodos Klaipėdoje „Mekas mirksi geriau“ patirtį papildyti pokalbiu bei nemokama ekskursija su MO gidu.

Rugpjūčio 3 d. 18:00 val. Klaipėdoje, „Švyturys Bhouse“ kviečiame į pokalbį apie Joną Meką su kino režisieriumi Audriumi Stoniu. Kaip jis prisimena Meką, kokių istorijų gali papasakoti ir kuo J. Mekas jam yra svarbus? Susitikime pasiklausyti ir pažinti Joną Meką, jo neeilinę asmenybę dar giliau!

Pokalbį moderuos ir pašnekovą kalbins menotyrininkas Tomas Ivanauskas.

O pokalbiui pasibaigus kviesime į nemokamą ekskursiją po parodą su MO gidu.

Iki susitikiMO pajūryje!

Mekas mirksi geriau | Paroda Klaipėdoje | MO muziejus
Mekas mirksi geriau | Paroda Klaipėdoje | MO muziejus

Kiti J. Mekui skirti MO renginiai Vilniuje

Į pokalbius, skirtus J. Mekui prisiminti, kviečiame ir Vilniuje, MO muziejuje. Paskutinis šią vasarą pokalbis apie Joną Meką vyks rugpjūčio 8 d. 18:30 val. MO terasoje.

Tad susitikime ir sostinėje!

Mekas mirksi geriau | Paroda Klaipėdoje | MO muziejus
Mekas mirksi geriau | Paroda Klaipėdoje | MO muziejus

Apie parodą

Avangardinio kino kūrėjas, poetas Jonas Mekas (1922–2019) turėjo neįtikėtiną savybę atsidurti ten, kur nereikšmingi kasdieniai susitikimai virsdavo istorija. Meko susitikimus su tuometinėmis meno ir popkultūros žvaigždėmis liudija ne tik jo filmai, bet ir filmų kadrai – XX amžiaus pabaigoje menininkas juos ėmė eksponuoti kaip savarankišką kūrybos dalį. Dalis šių kadrų tapo MO kolekcijos dalimi ir pristatomi parodoje „Mekas mirksi geriau“.  Meko žvilgsnis ieško ne kultinių asmenų ar reikšmingų monumentų, jo kamera nukreipta į draugus – trapius ir pažeidžiamus artimus žmones.

„Švyturys Bhouse“ eksponuojamose fotografijose lankytojai turi galimybę pamatyti ne vieną žymų veikėją – Yoko Ono, Johną Lennoną, Andy Warholą, Nam June Paiką, Elvį Preslį ar Jurgį Mačiūną. J. Meko kadruose jie nėra tikslingai fiksuojami, o tampa bendro Niujorko kultūrinio konteksto dalimi. J. Meko filmų kadrai liudija, kaip susipynę 6-ojo, 7-ojo dešimtmečio avangardinio meno ir populiariosios kultūros kūrėjų ryšiai ir įtakos.

Mirksėjimą pats Mekas įvardina kaip komunikacijos būdą, kuris gali įgyti daugybę prasmių – išreikšti pritarimą ar pasipiktinimą, pasišlykštėjimą ar susižavėjimą. Būtent mirksėdamas siurrealizmo žvaigždė Salvadoras Dalí imasi provokuoti Meką bendrų hepeningų metu. Modernisto Dalí ir postmodernizmui atstovaujančio Meko susimirksėjimas simbolizuoja, kad Dalí laikas jau praėjo, o naujojo avangardo žvaigždė Mekas mirksi geriau.

Parodos lankymo laikas:
II-V 16:00-00:00 val.
VI 13:00-00:00 val.
VII 13:00-23:00 val.