MO lauke. Pokalbiai apie Joną Meką

2022 08 08
18:30 - 19:30

Šią vasarą prisiminkime Joną Meką ir susitikime MO terasoje!

MO lauke | Pokalbiai apie Joną Meką | MO muziejus

2022-ieji – išskirtiniai metai, kada švenčiame 100-ąsias Jono Meko gimimo metines. Jonas Mekas – vienas reikšmingiausių šio šimtmečio meno istorijos asmenybių, legendinis avangardinio kino kūrėjas, rašytojas, poetas. Norime drauge prisiminti jo gyvenimą ir kūrybinį palikimą. 

Šią vasarą nuo birželio 9 dienos Klaipėdoje, Švyturys BHouse, bus eksponuojama dalis MO muziejaus parodos „Mekas mirksi geriau. O Vilniuje kviečiame į pokalbius apie Joną Meką. Drauge prisiminkime jo kūrybą, intelektinį ir organizacinį darbą, puoselėjantį naują požiūrį į kiną, Jono Meko išskirtinę poeziją, įžvalgas ir kitus kūrybos kelius, vingius ar istorijas.

Pokalbius apie Joną Meką moderuoja ir pašnekovus kalbina menotyrininkas Tomas Ivanauskas.

Rugpjūčio 8 d. pokalbio dalyviai

Paskutiniojo pokalbio metu daugiau dėmesio skirsime J. Meko tekstams.

Dalyvaus leidyklos „Odilė“ direktorė Nijolė Kuolienė ir filologas Virginijus Gasiliūnas. Pokalbį papildys ir muzikiniai akcentai: poecinis ansamblis „Šėpa“ – penki muzikantai bei skaitovai – gros ir skaitys J. Meko tekstus dzūkiškai.

Susitikimo metu laukia ir daugiau staigmenų – Nijolė Kuolienė atsineš dvi Jono Meko Raštų knygas, iš kurių antroji ką tik atkeliavo iš spaustuvės!

Iki malonaus, nors ir paskutinio, susitikiMO!

__

Vieta – MO terasa.
Trukmė – 1 val.

Pokalbis yra nemokami ir atviri visiems.
Esant nepalankiam orui, pokalbį organizuosime MO muziejaus viduje.

Paroda apie Joną Meką Klaipėdoje

O visą vasarą laukiame parodoje „Mekas mirksi geriau“ Klaipėdoje: