MO Panevėžyje. 90-ųjų DNR

2020 10 28 - 2020 11 21

Dalis MO muziejaus parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ bus eksponuojama Panevėžio miesto dailės galerijoje!

MO muziejus | paroda | Panevėžys | Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR

Apie parodą

Kultinė MO muziejaus paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“, pritraukusi daugiau nei 140 tūkst. lankytojų, tęsia savo istoriją. Dalis šios lankomiausios meno parodos atkeliauja į Panevėžį! Specialiai atrinktos parodos instaliacijos ir MO kolekcijos kūriniai – įkvepiantis ir prisiminimų iš 90-ųjų kupinas ruduo!

2020 m. lapkričio 5 d. 17:15 Panevėžio miesto dailės galerijoje vyks parodos pristatymo renginys. Jūsų laukia istorijos iš 90-ųjų ir apie 90-uosius, prisiminimai apie parodos kūrimo procesą ir jo užkulisius kartu su vienu iš parodos kuratorių, rašytoju Rimantu Kmita.

Daugiau informacijos apie parodos pristatymą – jau netrukus. Sekite naujienas ir pasižymėkite kalendoriuose!

Kodėl 90-ieji?

90-ųjų stilius šiandien visame pasaulyje vėl populiarus, bet mums tas dešimtmetis svarbus ne tik kaip mada. Tai pirmieji mūsų atkurtos Nepriklausomybės metai. Žvelgdami į juos iš dabarties vieni jaučia nostalgiją, kiti gal net nenori ano laiko prisiminti. Bet tame dešimtmetyje galime rasti ir paaiškinimų, kodėl šiandien dar neišsipildė anuometinės viltys, ir drauge suvokti, kaip toli nuėjome.

Iškovota laisvė užplūdo su rinkos taisyklėmis, pilkumą ėmė keisti spalvinga pasiūla. Kiekvienas ėmė kovoti už savo vietą po saule. Iš unifikuotos masės ėmė rastis naujos rūšys. O norėdamos išlikti, jos turėjo užkariauti erdves, diegti savas taisykles, burtis į tinklus ir kurti savo tapatybę.

Kokie esame kaip lietuviai, kaip vyrai ir moterys, kaip save išreiškiame, kokie simboliai mus vienija. Kokias patirtis atsinešame iš 90-ųjų ir kokias pamokas išmokome per tą laiką? 

Specialiai parodai Panevėžyje atrinkti kūriniai, instaliacijos ir paruoštas e. gidas padės jums prisiminti, sužinoti ir atsakyti į klausimą, kokie buvome ir kokie esame.

Parodos komanda

Parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ MO muziejuje kuravo:
Vaidas Jauniškis, Rimantas Kmita, Mantas Pelakauskas, Miglė Survilaitė, Aurimas Švedas, Tomas Vaiseta, Renata Valčik

Parodos architektai:
Joris Šykovas ir Renata Valčik

Parodos dizaineris:
Liudas Parulskis

Parodos koordinatorės:
Iveta Jaugaitė ir Deima Žuklytė-Gasperaitienė

 

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės Kanceliarija. 
Parodą remia Panevėžio miesto savivaldybė.

 

SVARBU!
Norime, kad jūsų visų meno pažinimas būtų saugus, todėl lankantis parodoje būtina dėvėti veido kaukes. Nepamirškite savosios! Taip pat visų prašome laikytis saugaus atstumo ir dezinfekuoti rankas. Jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį ir parodą nevykti.