Permainų šventė. MOratonas. II diena
Rugsėjo 4-5 d. muziejuje švenčiame!
Naują didžiąją fotografijos parodą „Permainų šventė“ atidarome viso savaitgalio MOratonu. Su džiaugsmu, nes gyvai!
Rugsėjo 4-5 dienomis muziejuje švenčiame! Atidarydami naują didžiąją fotografijos parodą „Permainų šventė“ kviečiame jus į dviejų dienų kultūros festivalį – MOratoną. Kaip senais gerais laikais – įdomiai, įvairiai ir smagiai, o svarbiausia, gyvai!
Gyvai, todėl MOratono renginiuose lauksime su Galimybių pasu. Vietų kiekis renginiuose ribotas, tad kviečiame atvykti ir užsitikrinti savo vietą iš anksto. Pirmas žingsnis – įsigyti bilietą!
O taip pat primename, kad parodai patirti Galimybių pasas nėra būtinas.
Dalinamės MOratono II dienos programa:
Rugsėjo 5 d.
11:00-13:00 (Renginių salė)
Šeimų sekmadienis
Su nauja didžiąja paroda „Permainų šventė“ laukiame vėl sugrįžtančių mažųjų meno mylėtojų ir kviečiame į specialius Šeimų sekmadienio užsiėmimus.
Šįkart žaidimo forma sužinosime, kas yra šventė, kodėl mes švenčiame bei kaip šventės vyksta. Taip pat vienoje iš jų sudalyvausime patys. O svarbiausia – sukūrę ir nupiešę savo šventės piešinį, galėsime būtent jame ir įsiamžinti. Juk kokia šventė be nuotraukos!
Kūrybinius užsiėmimus 3-8 m. vaikams MO muziejuje veda teatras vaikams „Pradžia“.
Vaikų tėvelių lauksime su Galimybių pasu.
13:00-14:00 (Didžioji salė)
Ekskursija su parodos kuratoriumi Tomu Pabedinsku
Kaip šventės transformuoja asmenybę ir visuomenę? Kuo šventės svarbios asmeniniam išsilaisvinimui iš priimtų elgesio normų, socialinių vaidmenų? O kaip švenčių forma kinta priklausomai nuo konkrečiam laikotarpiui būdingo konteksto?
Į visus šiuos šventinius (ir ne tik) klausimus meno kūrinių kontekste atsakys naujos fotografijos parodos „Permainų šventė“ kuratorius Tomas.
Ekskursijoje lauksime su Galimybių pasu.
14:00-14:45 (Holas)
Susitikimas su menininke: Vilma Samulionytė
Pokalbį moderuos Marija Drėmaitė
Vilmos Samulionytės fotografijų ciklas „60 monumentų“, kurį pamatysite naujoje parodoje, atsigręžia į svarbų žmogaus gyvenimo etapą žyminčią šventę – santuoką. Tiksliau į santuokos įteisinimo vietą sovietmečio Lietuvoje – 7-ajame dešimtmetyje pradėtus steigti civilinės metrikacijos biurus. Tuo metu vadinamieji zaksai turėjo keisti požiūrį į bažnytinę santuoką, tačiau galiausiai tapo dar vienu kultūrinių pokyčių simboliu. Apie tai ir unikalų fotografijų ciklą plačiau pasikalbėsime su pačia autore.
Vilma Samulionytė – 2020 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos premijos laureatė, gyvenusi bei dirbusi tolimiausiuose pasaulio kampeliuose. Vaizdingi ir kitoniški kraštai įkvėpė ne vieną menininkės darbą, tačiau dažnai įkvėpimas kūrybai slypi ne tik už jūrų marių.
Susitikime lauksime su Galimybių pasu.
15:00-15:45 (Renginių salė)
Šventė iš psichologo perspektyvos. Svarsto Eugenijus Laurinaitis
Šventės siejamos su tam tikru lūžio tašku. Šventės žymi ir yra skirtos paminėti būtent tam tikrą pokytį, perėjimą iš / į, jos skirtingai veikia kiekvieno dalyvio emocijas.
Ar sąmoningai įžengiame į šventėje pa(si)skirtą vaidmenį? Kiek masinės, valstybinės šventės veikia mus kaip bendruomenę? O kuo mūsų būsenos skiriasi privačiose šventėse artimų draugų rate? Gilesnes įžvalgas šiais klausimais pateiks VU docentas, psichoterapeutas ir gydytojas psichiatras Eugenijus Laurinaitis.
Pokalbyje lauksime su Galimybių pasu.
16:00-16:45 (Holas)
Susitikimas su menininkais: Romualdas Požerskis ir Monika Požerskytė
Pokalbį moderuos Tomas Pabedinskas
Atrodo, pats likimas padiktavo Romualdo Požerskio fotografijos kelią. Dar jaunystėje atsitiktinai patekęs į atlaidus buvo bemat įtrauktas į fotomenininkui tuomet dar visai nepažintą religinį kaimo gyvenimą. Taip gimė žymusis fotografijų ciklas „Atlaidai“, kurio fiksavimas truko beveik du dešimtmečius – iki kol vežimai su maldininkais užleido vietą modernybei.
Švenčių ir didelių žmonių susibūrimų fotografija menininko neapleido ir vėliau. Fotografijų cikle „Baltijos kelias“, kurį taip pat atrasite naujoje parodoje, užfiksuota dar viena šventė – vienybės ir vilties. Kaip šios fotografijos atskleidžia unikalią, visuomenę transformavusią Baltijos kelio patirtį? Atsakys pats autorius.
Šeimos menininkų linija tęsiasi – Požerskio dukros, fotomenininkės Monikos Požerskytės, objektyvas dažnai krypsta į tuos žmones ir situacijas, kurios neretai būna tarsi nematomos. Naujoje parodoje eksponuojamame fotografijų cikle „Post Circle“ žvelgiama į tai, kas lieka už širmos, kas vyksta pasibaigus ar dar neprasidėjus šventei – į cirko artistų gyvenimą po pasirodymo. Apie kontrastingą cirko pasaulį ir jo fiksavimo užkulisius pasidalins pati menininkė.
Susitikime lauksime su Galimybių pasu.
17:00-17:45 (Holas)
Susitikimas su menininku Visvaldu Morkevičiumi
Pokalbį moderuos Virginijus Kinčinaitis
Savaitgalis – taip pat visų laukiama šventė. Penktadienį pagaliau išsineriame iš beprotiško skubėjimo rutinos dažnai nerdami į naktinį gyvenimą. Miesto erdvės prisipildo šurmulio, o žmonės pakeičia rūbą – prasideda savaitgalio ritualas. Šokiai iki paryčių, intriguojantys pokalbiai ir nežinia kur atvesiantys ritmingi garsai leidžia pasinerti į kiekvieną savaitgalį vykstančias mažas šventes.
Visvaldo Morkevičiaus cikle „Viešos paslaptys“ taip pat atsiveria fragmentiškas naktinio miesto gyvenimo patyrimas. Kas slepiasi už naktiniame šėlsme užfiksuotų akimirkų? Nors fotografijos neturi aiškaus siužeto, tačiau fotografas, kaip liudininkas, praskleidžia (viešos) paslapties šydą, o visa kita lieka stebėtojo vaizduotei. Patyręs mados fotografas, kurio darbai keliavo ir Lietuvos, ir Europos meno galerijomis bei buvo publikuoti L’UOMO Vogue, Dazed, i-D žurnaluose, šį kartą kviečia mus pažinti paslaptingą nakties pasaulį.
Susitikime lauksime su Galimybių pasu.
I dienos programa
O ar matei, kas vyks pirmąją MOratono dieną?
Žvilgtelk čia ir susitikime šventinį šeštadienį!
Informacija lankytojams
Du svarbiausi dalykai, kuriuos norime, kad žinotumėte:
– Parodai patirti Galimybių pasas nėra būtinas.
– MOratono renginiuose lauksime su Galimybių pasu. Vietų kiekis ribotas, tad kviečiame atvykti ir užsitikrinti sau vietą kiekviename renginyje iš anksto.
Pirmas žingsnis – įsigyti bilietą! Jis galios visą šventinę dieną.
O visas saugaus meno pažinimo MO taisykles rasite čia:
Apie parodą
Šventė tęsis dar ilgai, nes nauja didžioji fotografijos paroda „Permainų šventė“ – būtent apie tai. Kaip ir kodėl mes švenčiame? Kaip mūsų šventėse dalyvauja fotografija? Atsakymus gvildensime parodoje: