Žilvinas Kempinas. Portretai–fosilijos 2023

2023 03 02 - 2023 08 06
PIRKTI BILIETĄ

2023 metų pavasarį kviesime į išskirtinę Žilvino Kempino parodą, kurioje daugiau nei po 25 metų bus atnaujinamos gipso kaukių dirbtuvės!

Portretai-fosilijos | Būsimos parodos | MO muziejus

Vienas garsiausių Lietuvos šiuolaikinių menininkų, gyvenantis ir kuriantis Niujorke, Žilvinas Kempinas 1996 metais įgyvendino projektą „Portretai–fosilijos“. Menininko dirbtuvėse liejosi gipso kaukes bičiuliai ir atklydėliai, kurių dauguma šiomis dienomis yra gerai visuomenėje žinomi tapytojai, šokėjai, režisieriai, aktoriai: Patricija Jurkšaitytė, Eglė Špokaitė, Oskaras Koršunovas ir kiti. Per porą dešimtmečių išliko tik kelios kaukės iš maždaug 70-ies bei režisieriaus Ginto Smilgos filmuotas liejimo procesas.

Po daugiau nei 25 metų bus atnaujinamos dirbtuvės, o jų metu nulietos kaukės – eksponuojamos parodoje „Portretai–fosilijos 2023“. Nebylios gipso kaukės tradiciškai buvo naudojamos garsių mirusių asmenybių atvaizdui užfiksuoti, tačiau Kempinui jos ne tik reiškia atminties išsaugojimo temą, bet šių dienų kontekste atskleidžia pakitusį laiką – selfie (liet. asmenukė) kultūrą.