Pro V. B. prizmę: Lino Jusionio tapyba

2020 08 26 - 2020 12 31
PIRKTI BILIETĄ

Parodą galima pamatyti MO muziejaus pirmojo aukšto hole.
Įėjimas: su muziejaus bilietu.
MOdernistams – nemokamai.

 

MO muziejus | paroda | Pro V. B. prizmę: Lino Jusionio tapyba

Ar esate kada nors lankęsi dailininko dirbtuvėje? Ar teko stebėti kūrybos procesą iš arti?

MO muziejaus įkūrėjas Viktoras Butkus užfiksavo tapytojo Lino Jusionio kūrybos proceso užkulisius: drobės „Nuovargis“ (2018) radimąsi nuo pirmųjų potėpių iki galutinio idėjos įgyvendinimo. Šis paveikslas viešai eksponuojamas pirmą kartą – iš dailininko dirbtuvės atkeliavo tiesiai į MO muziejaus kolekciją.

Menininkas pasakoja, kad kūrinį įkvėpė Italijos tarpukario architektūra – atsigręžusi į antikines ištakas, klasikines formas ji perteikė su modernizmui būdingu racionalumu. Kaip šiame kūrinyje nesupainioti XX amžiaus architektūros motyvų su senovės Romos kraštovaizdžiu? Atkreipkite dėmesį į paveikslo kampe pavaizduotas šiuolaikiškas konstrukcijas! Taip pat ir į niūrų, šaltą koloritą, sufleruojantį šios didingos architektūros sąsajas su totalitariniu režimu. Dar vieną užuominą suteikia paveikslo pavadinimas – „Nuovargis“. Gal dailininkas turi omenyje Europos civilizacijos, du tūkstančius metų besiremiančios antikiniu paveldu, nuovargį?

Jusionio kūrybą įkvepia kino filmai, tačiau jo darbuose aktyvus veiksmas visuomet lieka „už kadro“. Menininkui svarbu sukurti įtampos ir laukimo atmosferą. Jo paveikslai dažnai priartėja prie abstrakcijos – peizažai ar architektūros fragmentai perteikiami grynomis geometrinėmis formomis. Žiūrėdami videomedžiagą atkreipkite dėmesį į dailininko kruopštumą: centimetrų tikslumu jis apskaičiuoja proporcijas, kantriai ieško geriausio spalvų derinio. Tad kiekvienas elementas paveiksle yra reikšmingas ir padeda įminti dailininko sumanytą rebusą.

SVARBU!
Norime, kad jūsų visų meno pažinimas būtų saugus, todėl muziejuje ir renginiuose, vykstančiuose tiek MO viduje, tiek lauke, būtina dėvėti veido kaukes. Nepamirškite savosios! Taip pat visų prašome laikytis saugaus atstumo ir dezinfekuoti rankas. Jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti.

Linas Jusionis
Nuovargis 
2018
Drobė, akrilas, 140 × 180 
MO muziejaus kolekcija