Šarūnas Sauka. Mamai, 2022

2022 08 24 - 2022 10 03
PIRKTI BILIETĄ

Kviečiame pamatyti naujausią Šarūno Saukos kūrinį „Mamai“ MO hole.

Šarūnas Sauka | Mamai, 2022 | MO muziejus

Nuo rugpjūčio 24 d. iki spalio 3 d. MO muziejaus hole kviečiame pamatyti naujausią, šiais metais nutapytą, Šarūno Saukos kūrinį „Mamai“.

Kūrinys Mamai buvo sukurtas po menininko mamos mirties. Kūrinio esminė figūra, pavaizduota kūrinio centre su pakelta ranka – tai Rūta Saukienė (1929–2021) – Vilniaus universiteto lituanistė, ilgametė „Vagos“ leidyklos redaktorė, vertėja. Lietuvių vaikai ir šiandien skaito jos į lietuvių kalbą išverstas knygas: Astridos Lindgren „Mažylį ir Karlsoną, kuris gyvena ant stogo“, Oscaro Wilde’o „Laimingąjį princą ir kitas pasakas“. Iki pat gyvenimo pabaigos, mama atidžiai sekė sūnaus Šarūno kūrybą, kiekvienam kūriniui turėdavo savo interpretaciją. Kaip sako pats Sauka, dalyvavo visuose jo paveiksluose.

__

Šarūnas Sauka – vienas ryškiausių Lietuvos tapytojų. Jo kūriniai žiūrovus traukia keistais siužetais ir vaizdų turtingumu. Tuo pačiu metu šiurpina nutapytais realistiškai pasenusiais, kartais sužalotais kūnais, fantasmagoriškomis scenomis. Saukos kūriniuose – pragaro, rojaus ir skaistyklos scenos. Į jas įpinami ir realybės atspindžiai: tikros šiuolaikinės ar istorinės asmenybės, kasdienės buities ir asmeninio gyvenimo detalės. Tokiu būdu dabartis supinama su praeitimi. Intensyvių spalvų Saukos paveikslai panašėja į haliucinaciją ar košmarą.

Daugiau apie autorių

Trumpai ir skaniai, vos per dvi minutes – daugiau apie Šarūną Sauką išgirsite šiame video.

Linkime atrasti!

Paieška