Villa Lituania

2019 01 11 - 2019 03 17

Parodą galima pamatyti MO muziejaus hole.
Įėjimas: su muziejaus bilietu.
MOdernistams – nemokamai.

MO muziejus | paroda | Villa Lituania

Apie parodą

„Villa Lituania“ – Romoje esantis pastatas, tarpukariu tarnavęs kaip Lietuvos ambasada, o po okupacijos atitekęs SSRS. Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Nomeda ir Gediminas Urbonai atkreipė dėmesį į Rusijai priklausantį pastatą ir simboliškai surengė balandžių lenktynes tarp Venecijos ir Romos. Projektą papildė „Villa Lituania“ architektūrą primenantis balandinės modelis ir video filmai, pristatantys egzilyje gyvenusių ambasadorių Lozoraičių šeimos istoriją, su Lietuvos okupacija susijusių protesto grafičių Romoje tyrimą, balandžių augintojų Lietuvoje istoriją.

Projektas 2007 m. buvo pristatytas Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje, kurioje buvo įvertintas specialiu paminėjimu. MO muziejuje bus eksponuojama projekto rekonstrukcija.

„Villa Lituania – tai įžvalgumu ir jautriu humoru pasižymintis supratimo apie paviljoną ir nacionalinį identiteto tyrimas, įtraukiantis žiūrovą į iššaukiantį pasakojimą.“ – žiuri citata iš 52-os tarptautinėje šiuolaikinio meno bienalės Venecijoje apdovanojimų.

Parodos komanda

Projekto autoriai: Nomeda ir Gediminas Urbonai
Koordinatorės: Ugnė Paberžytė, Deima Žuklytė-Gasperaitienė
Parodos architektai: Jurga Daubaraitė, Jonas Žukauskas
Grafinis dizainas: Gailė Pranckūnaitė, Domantė Čyžaitė
Instaliavimo komanda: Antanas Gerlikas, Rokas Valiauga, Aistis Kavaliauskas, Justinas Dūdėnas

Projektas Villa Lituania atstovavo Lietuvą 52-ojoje tarptautinėje šiuolaikinio meno bienalėje Venecijoje 2007 metais.  Projekto pristatymą organizavo Šiuolaikinio Meno Centras (ŠMC) ir Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija 

Komisaras ir kuratorius: Simon Rees
Kuratoriaus asistentė: Julija Fomina
Menininkų asistentė ir architektė: Julija Reklaitė
Kamera: Giedrius Ilgūnas
Mados dizainas: Sandra Straukaitė
Grafinis dizainas: NODE Berlin Oslo
Animacija: Vytautas Narbutas
Programavimas: Saulius Švirmickas
Instaliacijos technikai: Donatas Jankauskas, Mindaugas Masaitis
Balandžių varžybų organizatoriai: Algirdas Baniulis, Eros Carboni, Gorelov Vladimir Albertovitch, Gediminas Meiliūnas, Vytautas Sabaliauskas, Lietuvos balandžių sporto federacija
Projekte panaudota archyvinė medžiaga iš Kazio Lozoraičio šeimos archyvo, Lietuvos Centrinio Valstybės Archyvo ir LRT archyvo.

Padėka: Danutė Butkienė, Liučija Čarneckytė-Jasiulevičienė, Catherine Hemelryk, Giedrė Jankevičiūtė, Saulius Kubilius, Kęstutis Kuizinas, a.a. Kazys Lozoraitis, Sondra Litvaitytė, Petras Mazūras, Gediminas Stoškus, Elė Vilkienė, Ona Volungevičiūtė, Dalius Žižys, Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedra, Pilietinis judėjimas “Už Lietuvą Be Kabučių”