MO Utenoje. 90-ųjų DNR
Dalis MO muziejaus parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ šį rugsėjį bus eksponuojama Utenos kultūros centre!
Apie parodą
Kultinė MO muziejaus paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“, pritraukusi daugiau nei 140 tūkst. lankytojų, tęsia savo istoriją. Dalis šios lankomiausios meno parodos jau šį rugsėjį bus eksponuojama Utenoje! Specialiai atrinktos parodos instaliacijos ir MO kolekcijos kūriniai lauks visų uteniškių. Įkvepiantis ir prisiminimų iš 90-ųjų kupinas ruduo!
Rugsėjo 24 d. 17:30 Utenos kultūros centre vyks parodos pristatymo renginys. Jūsų laukia istorijos iš 90-ųjų ir apie 90-uosius su Utenos prieskoniu.
Vienas iš parodos kuratorių, uteniškis Mantas Pelakauskas ruošia spacialų pasakojimą „90-ieji. Visaip buvo“. Spalvoti sportiniai kostiumai, juostiniai fotoaparatai, reivas, kasetiniai grotuvai, turistinės kelionės į Sopotą, svajonės apie Ameriką. Buvo visko, o daug kas vėl grįžta į madą. Kodėl ir kas iš to – tikra ir išgalvota nostalgija. Plačiau apie tai ir apie parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ gimimą, užkulisius ir jos sėkmę – išgirskite M. Pelakausko paskaitoje.
Daugiau informacijos apie parodos pristatymą – jau netrukus. Sekite naujienas ir pasižymėkite kalendoriuose!
Kodėl 90-ieji?
90-ųjų stilius šiandien visame pasaulyje vėl populiarus, bet mums tas dešimtmetis svarbus ne tik kaip mada. Tai pirmieji mūsų atkurtos Nepriklausomybės metai. Žvelgdami į juos iš dabarties vieni jaučia nostalgiją, kiti gal net nenori ano laiko prisiminti. Bet tame dešimtmetyje galime rasti ir paaiškinimų, kodėl šiandien dar neišsipildė anuometinės viltys, ir drauge suvokti, kaip toli nuėjome.
Iškovota laisvė užplūdo su rinkos taisyklėmis, pilkumą ėmė keisti spalvinga pasiūla. Kiekvienas ėmė kovoti už savo vietą po saule. Iš unifikuotos masės ėmė rastis naujos rūšys. O norėdamos išlikti, jos turėjo užkariauti erdves, diegti savas taisykles, burtis į tinklus ir kurti savo tapatybę.
Kokie esame kaip lietuviai, kaip vyrai ir moterys, kaip save išreiškiame, kokie simboliai mus vienija. Kokias patirtis atsinešame iš 90-ųjų ir kokias pamokas išmokome per tą laiką?
Specialiai Utenos parodai atrinkti kūriniai, instaliacijos ir paruoštas e. gidas padės jums prisiminti, sužinoti ir atsakyti į klausimą, kokie buvome ir kokie esame.
Parodos komanda
Parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ MO muziejuje kuravo:
Vaidas Jauniškis, Rimantas Kmita, Mantas Pelakauskas, Miglė Survilaitė, Aurimas Švedas, Tomas Vaiseta, Renata Valčik
Parodos architektai:
Joris Šykovas ir Renata Valčik
Parodos dizaineris:
Liudas Parulskis
Parodos koordinatorė:
Deima Žuklytė-Gasperaitienė
Parodos rėmėjas:
Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės Kanceliarija.