Keliaujantis muziejus
MO muziejus – keliaujantis muziejus
Tokiu pavidalu MO veikė dar gerokai prieš muziejaus atidarymą.
Nuo pat pradžių skyrėme dėmesio susitikimams ir pažinčiai su skirtingų Lietuvos miestų ir regionų bendruomenėmis keliaudami su MO edukacinėmis veiklomis vaikams bei suaugusiesiems, vėliau – ir MO parodomis.
Naujas, ne vienerius metus truksiantis edukacinis projektas „Keliaujantis muziejus: Pažink save per meną“ suteiks galimybę pasiekti labiau atitolusius miestus bei miestelius. Jo metu pristatysime jų gyventojams MO parodą „Permainų šventė“ ir suteiksime galimybę susipažinti su moderniu menu.
2021–2023
Edukacinis projektas „Keliaujantis muziejus: Pažink save per meną“
Geriausias MO muziejaus parodų, edukatorių, kūrybiškumo bei darbo su šeimomis patirtis pristatyti 8 lokacijose visoje Lietuvoje.
KUR IR KADA KELIAUSIME?
Marijampolė | 2022 m. balandžio 1 d. – gegužės 13 d.
Molėtai | 2022 m. gegužės 16 d. – birželio 24 d.
Antalieptė (Zarasų r.) | 2022 m. birželio 27 d.– rugpjūčio 5 d.
Akmenė | 2022 m. rugsėjo 5 d. – spalio 28 d.
Šilutė | 2022 m. spalio 31 d. – gruodžio 9 d.
Biržai | 2023 m. sausio 9 d. – vasario 17 d.
Druskininkai | 2023 m. vasario 21 d. – kovo 31 d.
Šalčininkai | 2023 m. balandžio 17 d. – gegužės 28 d.
KAIP KELIAUSIME?
Kiekviename mieste pristatysime:
– Kelionėms adaptuotą parodą „Permainų šventė“
– Profesinius mokymus pedagogams bei kultūros darbuotojams, kurie įgytą patirtį naudos ilgus metus kasdieniame darbe
– Edukacinius užsiėmimus vaikams iš lankomų regionų
– „Šeimų šeštadienio“ edukacinius užsiėmimus
Projektą finansuoja
Projektas finansuojamas pagal Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonę „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“.
2022
Paroda „Mekas mirksi geriau“ Klaipėdoje
2022-aisiais švęsdami 100-ąsias Jono Meko gimimo metines, žinojome – tų metų vasarą norėsime eksponuoti fragmentus iš MO parodos „Mekas mirksi geriau“ Švyturys Bhouse erdvėse.
Švyturys Bhouse eksponuojamose fotografijose lankytojai turėjo galimybę pamatyti ne vieną žymų veikėją – Yoko Ono, Johną Lennoną, Andy Warholą, Nam June Paiką, Elvį Preslį ar Jurgį Mačiūną. Parodos patyrimą taip pat papildė pokalbiai su J. Meką pažinojusiais visuomenės veikėjais, kultūros atstovais.
2020–2021
Keliaujanti MO paroda: „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“
Nuo 2020 metų po Lietuvą keliauja kultinė MO muziejaus paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“, pritraukusi daugiau nei 145 tūkst. lankytojų. Norime, kad šios parodos neaplankiusiems Vilniuje galėtume suteikti galimybę dalį jos išvysti kituose Lietuvos miestuose.
Taigi 2020-ųjų vasarą dalį parodos eksponavome Klaipėdoje, o nuo rugsėjo jos fragmentai keliavo į Uteną, Telšius ir Panevėžį. Vietos lankytojai galėjo pamatyti specialiai atrinktas ir kiekvieno miesto galerijos ar kultūros centro erdvėms pritaikytas parodos instaliacijas bei MO kolekcijos kūrinius.
Su lankomiausios MO parodos fragmentais 2021 metais keliavome ir toliau: aplankėme Alytų, o kita stotelė – MO Šiauliuose. 90-ųjų DNR.
2021
MO edukacija regionuose
Vizualinio mąstymo mainai mene: MOkytojų projektas
MO muziejus yra erdvė, kurioje mokytojai gali susitikti, bendrauti ir kurti bendras veiklas. 2021 metais kvietėme pedagogus į drauge su Britų taryba Lietuvoje organizuojamą projektą „Vizualinio mąstymo mainai mene: MOkytojų projektas“.
Projekto tikslas – kurti bendradarbiavimo ryšius tarp muziejaus ir mokytojų bendruomenės, mokytis plačiai MO edukacijose naudojamo Vizualinio mąstymo metodo, kuris gali būti plačiai pritaikomas ir įvairiame mokymo turinyje.
Mokymų metu MO edukatoriai savo patirtimi dalijosi su projekte dalyvaujančiais mokytojais. Mokytojai sužinojo ir įgijo teorinių bei praktinių Vizualinio mąstymo metodo taikymo žinių, o pasitelkę įvairius kokybiškus metodus, šią išmoktą medžiagą gali pritaikyti ugdymo procesuose.
Džiaugiamės, kad projektą tęsiame ir 2022 metais.
Parodos „Iš tos operos“ fragmentai Klaipėdoje
2021 metų vasarą dalis MO muziejaus ir Vilnius City Opera (VCO) parodos „Iš tos operos“ iškeliavo į Klaipėdą.
„Švyturys BHouse“ įrengtoje ekspozicijoje buvo galima pamatyti operos užkulisius, susipažinti su VCO dešimtmečio istorija, sužinoti, kokį svajonių miuziklo vaidmenį atliko Holivudo aktorius bei režisierius Dexteris Fletcheris. Kaip ir Vilniuje, uostamiesčio parodą lydėjo gyvi susitikimai su solistais ir jų pasirodymai.
2020
Edukacinis projektas „Vizualinio mąstymo mainai mene“
2020 metais su partnere Britų taryba Lietuvoje įgyvendinome didžiulį ir prasmingą projektą. Šiuo projektu buvo keliami svarbūs tikslai – mažinti regionų ir tautinių mažumų atskirtį, siekti kuo didesnio jų įsitraukimo į visuomeninį gyvenimą bei puoselėti bendrumo jausmą.
Šiems tikslams pasiekti pasitelkėme savo edukacijoje taikomą įrankį – vizualinio mąstymo metodą.
Projekto metu ne tik ieškojome naujų patyrimų muziejuje, bet ir keliavome po skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių mokyklas bei bendruomenes. Drauge su rumunų, totorių, moldavų, žydų, rusų ir lenkų bendruomenėmis projektą vykdėme MO muziejuje.
Edukacinis projektas įgyvendintas pagal programą „People to People“ bendradarbiaujant su Britų taryba Lietuvoje.
Projekto partneris
2019
A. Kunčiaus fotografijų paroda „Prie jūros“ Klaipėdoje
2019 metais MO muziejaus paroda į pajūrį buvo atvežta pirmą kartą. Tai buvo A. Kunčiaus fotografijų paroda „Prie jūros“.
MO edukacija regionuose
2019 metais MO edukatoriai lankė Rūdiškių, Raseinių, Alytaus ir Zarasų mokyklas, kur vedė vizualinio mąstymo užsiėmimus bei integruotas literatūros, dailės ir kūrybinio rašymo pamokas.
2018
Ray Bartkaus „Sodai“ Niujorke
MO muziejaus kolekcijos kūriniai pradėjo keliauti vos atvėrus muziejų. 2018 metais viena MO kolekcijos instaliacijų atsidūrė net JAV.
2018 m. gruodžio 17 d. septynių mėnesių turą per JAV miestus baigė žymaus lietuvių menininko Ray Bartkaus aliuminio ir šviesos instaliacija „Sodai“. Ši instaliacija buvo skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir meno kūriniu pristatyti mūsų šalį amerikiečiams.
Per septynis mėnesius instaliacija „Sodai“ pasirodė skirtinguose JAV miestuose: Vašingtono traukinių stotyje, Čikagos viešojoje bibliotekoje, Filadelfijos meno centre „Kimmel“, Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke, o paskutine instaliacijos stotele tapo Niujorko Federalinių rūmų memorialinis muziejus.
Instaliacijos „Sodai“ pristatymas surengtas bendradarbiaujant Lietuvos Respublikos generaliniam konsulatui Niujorke, Lietuvos kultūros institutui ir MO muziejui.
Pažintis su bendruomenėmis
Taip pat 2018 metus MO muziejus skyrė pažinčiai su bendruomenėmis – aplankėme didžiuosius Lietuvos miestus, pažindinomės su naujuoju muziejumi ir kvietėme kurti jį drauge.
2017
Pažintis su bendruomenėmis
MO ir prieš atidarymą buvo svarbu susipažinti su būsimais lankytojais, bendrauti, diskutuoti apie meną ir šiuolaikišką muziejų.
2017 metus skyrėme susipažinimui, bendravimui, žaidimams su mokiniais, pokalbiams su bendruomenėmis ir visais, kurie mus pasikvietė į svečius. „Keliaujančio muziejaus“ edukatorė Ieva Rekštytė-Matuliauskė lankė Vilniaus miesto mokyklas ir kartu su moksleiviais bei jų mokytojais ieškojo būdų, kaip įprastas 45 pamokos minutes paversti kūrybiškumo, meno ir vaikiško smalsumo susitikimu, galinčiu įkvėpti ilgesnei pažinčiai su kultūra.