Apie MO muziejų

Apie MO

MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Sukauptą apie 6 000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo 1960-ųjų iki šių dienų.

Nuo 2018 m. spalio 18 dienos MO tampa gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.

MO muziejaus misija – menas arčiau žmonių, daugiau žmonių prie meno. 

MO muziejus – koks jis?

MO muziejus | Danguolė ir Viktoras Butkai

MO – tai atviras požiūris. Menas gali būti prieinamas kiekvienam. Tokį kuriame ir MO – muziejų, laukiantį ir pirmą kartą sumaniusio čia užsukti žmogaus, ir meno profesionalo.

MO muziejus nori įkvėpti lankytojus patirti meną įtraukiančiai, platesniame kontekste.

MO muziejus yra kokybiško laisvalaikio kūrybinė platforma, kuri ne tik pristato meną, bet ir teikia aktualias paslaugas: veikia muziejaus parduotuvė, MO bistro, vyksta įvairūs, skirtingus interesus ir poreikius atliepiantys renginiai.

MO lankytojas yra partneris ir bendrakūrėjas, kviečiamas aktyviai įsitraukti į muziejaus veiklą (ypač per savanorystės bei MOdernistų programas).

MO yra eksperimentas – vadovaujantis startuolio mąstymo modeliu ir modernios vadybos principais, siekia būti tvaria organizacija, kuri subalansuoja biudžetą pritraukdama privačią ir valstybės paramą.

Kūrinių kolekcija

MO muziejus | MO Museum

MO muziejaus kolekcija – viena didžiausių Lietuvoje privati meno kolekcija, apimanti laikotarpį nuo 1960-ųjų iki šių dienų. Ją sudaro apie 6 000 lietuvių modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių. Nuo 2011 m. kolekcijai buvo suteiktas nacionalinės reikšmės statusas.

MO steigėjai Danguolė ir Viktoras Butkai kolekciją pradėjo rinkti dar 2008 metais. Į pagalbą pasitelkė prof. dr. Ramintą Jurėnaitę ir kitus menotyrininkus, kurie padėjo sistemiškai formuoti kolekciją. Jos branduolį sudaro gausūs tapybos, grafikos, fotografijos ir videomeno rinkiniai, juos papildo mažesnis skulptūros ir tarpdisciplininių menų (performanso, instaliacijos ir kt.) rinkinys.

Atspindėdama platų meninių stilių ir idėjų diapazoną kolekcija kviečia susipažinti su esminiais Lietuvos meno raidos procesais per pastaruosius 60 metų. Dalis surinktų kūrinių – ideologiškai Sovietų Sąjungoje nepriimtas menas, kuriam tuo metu didieji Lietuvos muziejai neskyrė dėmesio atsižvelgdami į valstybės politiką. Taip pat pristatoma ištisa kūrėjų karta, kuri į meno sceną įžengė atkūrus Nepriklausomybę. Daugelis kolekcijos autorių aktyviai kuria ir šiandien, yra pripažinti Lietuvoje ir užsienyje.

Kolekcija nuolat pildoma naujais ir aktualiais lietuvių meno darbais.

Architektūra

MO muziejus | MO Museum
MO muziejus | MO museum

MO muziejaus pastatą suprojektavo pasaulinė architektūros žvaigždė Danielis Libeskindas. Muziejus yra iškilęs Vilniaus senamiesčio ir naujamiesčio sankirtoje, sumanytas kaip iš praeities į ateitį atsiveriantys kultūros vartai, jungiantys viduramžius menantį senamiestį ir modernųjį XVIII amžiaus Vilnių.

MO erdvės yra pritaikytos visapusiškam laisvalaikiui – be parodų salių, galima rasti kavinę, muziejaus parduotuvę, renginių salę, keletą poilsio erdvių, greta muziejaus – miestiečiams ir svečiams atviras skulptūrų sodas bei terasa. MO muziejaus projektas, įgyvendintas bendradarbiaujant su Lietuvos „Do Architects“ biuru, yra pirmasis „Studio Libeskind“ projektas Baltijos šalyse.

Apie MO muziejaus atidarymą ir išskirtinę MO architektūrą rašė Architectural DigestDezeenMetropolisDesignboomWallpaperThe Art NewspaperVogue (Poland), ArchDailyBaltic Times.

ES projektai

2022–2023 metais MO muziejuje naudosime inovatyvias paslaugas, kurdami bei diegdami dizaino ir rinkodaros inovacijas, taip pat diegsime e-komercijos modelį.

Daugiau apie ES projektus:

MO metų veiklos ataskaita 2023

2023–ieji MO buvo ne tik jubiliejiniai metai, bet ir svarbių įvertinimų laikas: į naujus metus žengėme sulaukę penktojo gimtadienio, tapę pirmuoju mokytojų kvalifikaciją tobulinti galinčiu meno muziejumi ir pripažinti vienu iš penkių geriausių meno muziejų Europoje.

Didžiausiu 2023–iųjų MO įvykiu tapo Vilniaus 700 metų jubiliejui skirta paroda „Vilniaus pokeris“, o per metus muziejus sulaukė daugiau nei 140 tūkst. lankytojų. 2024–aisiais veiksmo MO muziejuje bus ne ką mažiau – jau kovo mėnesį bus atverta nauja didžioji paroda „Šito pas mus nėra“. Ką dar įdomaus šiais metais patirsite MO?

Dalijamės MO metinėje ataskaitoje 2023!

Juridinių asmenų registre paskelbtas 2023 m. finansines ataskaitas su aiškinamuoju raštu ir veiklos ataskaita rasite čia.

Vilniaus pokeris | Didžioji paroda | MO muziejus
Koncerto nuotrauka | Free Finga | MO muziejus

2022

2022 metais MO muziejų ir jo parodas aplankė daugiau nei 120 000 lankytojų, o edukacijose dalyvavo 13 000 mokinių ir tiek pat suaugusiųjų apsilankė renginiuose. Keliaujančio MO muziejaus parodą ir edukacijas Lietuvoje aplankė 30 000 žmonių. Per ketverius veikimo metus MO muziejus įsitvirtino kaip aktuali atvira erdvė, burianti platų žmonių ratą – nuo atidarymo 2018 m. čia apsilankė jau daugiau nei pusė milijono žmonių.

Parodos, naujos veiklos ir iniciatyvos – kokie buvo įsimintiniausi praėjusių metų įvykiai bei ko laukti muziejuje 2023-aisiais? Dalijamės MO metinėje ataskaitoje 2022!

Juridinių asmenų registre paskelbtas 2022 m. finansines ataskaitas su aiškinamuoju raštu ir veiklos ataskaita rasite čia

Edukacinis projektas | Vizualinio mąstymo mainai mene ir mokymosi procese | MO muziejus
Ekskursijos | Susitikimas, kurio nebuvo | MO muziejus

2021

2021-aisiais beveik 3 mėnesius buvę visiškai uždaryti ir vėliau veikę su apribojimais, MO muziejuje sulaukėme daugiau nei 90 tūkst. lankytojų, beveik 400 tūkst. virtualių lankytojų, o tik pusę metų vykusiose edukacijose dalyvavo daugiau nei 12 000 mokinių.

Ką sukūrėme 2021-aisiais ir ko laukti 2022-aisiais? Visa tai sudėjome į 2021 metų MO metų veiklos ataskaitos puslapius.

Juridinių asmenų registre paskelbtas 2021 m. finansines ataskaitas su aiškinamuoju raštu ir veiklos ataskaita rasite čia

Permainų šventė | Didžioji paroda | Ekskursija su MO gidu savanoriu | MO muziejus
MO muziejus | Edukacija
Sunkus amžius | MO muziejus | Virtualios ekskursijos

2020

2020-aisiais MO buvo atidarytas vos tik pusę metų, tačiau sulaukėme 108 tūkst. lankytojų muziejuje ir daugiau kaip 286 tūkst. virtualių lankytojų. Nors neveikėme kovą, balandį, gegužę, lapkritį, gruodį ir tik puse kojos birželį, visgi MO muziejaus veiklos ir iniciatyvos buvo matomos visus metus.

Kviečiame susipažinti su 2020 m. ataskaita ir atsisiųsti:

Juridinių asmenų registre paskelbtas 2020 m. finansines ataskaitas su aiškinamuoju raštu ir veiklos ataskaita rasite čia

MO | muziejus | poema apie Susą | Bubble
Viktorina | Iš tos operos | MO muziejus | Rimas Sakalauskas | Video instaliacija

2018-2019

Pirmieji mūsų metai. Metai pilni emocijų, įspūdžių ir pirmų kartų. Parodos, renginiai, MOratonai, knygos, ekskursijos ir edukacijos, įvairūs projektai, keliaujantis muziejus ir dar daugiau. Kaip viskas vyko, kaip atrodė?

Skaitykite ir sužinokite mūsų ataskaitoje!

Atsisiųskite PDF formatu:

Juridinių asmenų registre paskelbtas 2019 m. finansines ataskaitas su aiškinamuoju raštu ir veiklos ataskaita rasite čia

Ekskursija po MO parodą su MO gidu | Ekskursija | MO muziejus
MO muziejus paroda Mekas mirksi geriau
Paieška