MOdisėja 2021: APŠILIMAS

Ko tikėtis MOdisėjoje?

Ko tikėtis MOdisėjoje?

MOdisėją sudarys 20 įtraukiančių klausimų, kurie tau leis sužinoti, kiek daug istorijų slypi Lietuvos mene (ir ne tik).
Juose pamatysi ir meno kūrinių – neretai jie padės rasti teisingą atsakymą. Tad būk atidus!

MOdisėjos klausimus kuria MO muziejaus komanda, todėl šiame atradimų kupiname nuotykyje sutiksi menininkus ir jų kūrinius bei istorijas nuo 1960-ųjų iki šių dienų. Būtent to įdomaus ir įvairiapusio modernaus bei šiuolaikinio meno laikotarpio, kurį atspindi MO kolekcija. 

Taip pat įtrauksime ir klausimų, kuriuose kviesime atrasi netikėtų faktų, įdomių detalių apie buvusių bei šiuo metu MO muziejuje eksponuojamų parodų kūrinius ir jų autorius.

APŠILIMAS

O kad būtų smagiau ir drąsiau dalyvauti, patogiai paruošėme daug įdomios bei naudingos medžiagos, pagal kurią galima pasiruošti MOdisėjai ir apšilti!

Taigi, pradėkime apšilimą!

MOdisėja | Lietuvos meno nuotykis | MO muziejus

Viktorinos

Skirtingas temas gvildenančios MO viktorinos įtraukiantis ir smagus būdas pažinti MO kolekcijos autorius ir jų kūrinius bei prisiminti MO parodas.
Be to,
ši žaidimo forma yra labai panaši kaip MOdisėjos!

PaMOkos

Pamokos gali būti įkvepiančios ir įdomios, todėl skirtingus MO kolekcijos menininkus pristatome ir paMOkų formatu. Kiekvienoje po 3 įkvepiančias autorių istorijas!

MOdisėja | Lietuvos meno nuotykis | MO muziejus

MO tinklaraštis

MO tinklaraštį nauju įkvepiančiu turiniu pildome kasdien. O jame – video pasakojimai bei kūrybinės dirbtuvės su lietuvių menininkais, žaidimai, MO tinklalaidės, virtualūs turai ir ekskursijos. Taigi, nuosekliai sekdamas tinklaraščio naujienas nesunkiai apšilsi!

MO tinklalaidės

O jei esi iš tų, kuriems labiau patinka klausyti(s), daug įdomių bei vertingų dalykų gali atrasti MO tinklalaidėse. Tarp jų – ir įrašai apie Lietuvos Kultūros istoriją, joje aktyviai veikusius bei dalyvaujančius kūrėjus. Pravers!

20 Lietuvos meno istorijų

Pernai drauge su LRT sukūrėme 20 Lietuvos meno istorijų apie 20 menininkų, MO kolekcijos autorių, per kurių asmenybes ir veiklą atskleidžiama Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio meno istorija. Tiesą sakant, šie trumpi video pasakojimai tarsi energijos gurkšnis norintiems apšilti!

MOdisėja | Lietuvos meno nuotykis | MO muziejus

MO kolekcija

O jei esi pasiryžęs apšilti itin rimtai MO kolekcija tau atvira! Šiose informacijos apie MO kolekcijos autorius bei jų kūrinius platybėse rasi viską, ko reikia visų galūnių apšilimui. Beje, naudodamasis paieškos filtrais dar ir sužinosi apie įvairias meno disciplinas, žanrus, atlikimo technikas:

Virtualūs turai

Pssst! Išduodame paslaptį, kad besiruošiant MOdisėjai atkreiptumei dėmesį ne tik į šiuo metu MO muziejuje veikiančias parodas, bet taip pat ir į buvusiąsias – „Kodėl taip sunku mylėti?“ ir „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“. Jas prisiminti gali apsilankydamas virtualiuose turuose:

E. gidai

O geriau pažinti dabar eksponuojamas MO parodas padės e. gidai. Juose pamatysi tiek mažojoje parodoje „Sunkus amžius: Vilnius, 1939–1949“, tiek didžiojoje „Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski“ eksponuojamus kūrinius bei išgirsi platesnį pasakojimą apie juos ir jų autorius. Kviečiame pasiklausyti!

 

MOdisėja | Lietuvos meno nuotykis | MO muziejus

APŠILIMAS ĮVEIKTAS!

Šaunu! Kadangi jau apšilome, lauksime tavęs MOdisėjoje balandžio 22 dieną nuo 8 iki 24 val.

Smagaus ir atradimų kupino nuotykio!

 

O jei dar neužsiregistravai, tą padaryti gali netrukus, štai čia:

Daugiau informacijos rasi www.mo.lrt.lt