Virtualūs turai

Virtualus turas po parodą „Kodėl taip sunku mylėti?“

Kviečiame į virtualų turą po Olandijos multimedijų menininkės Saskia Boddeke ir vienas originaliausių ir svarbiausių šių laikų režisierių Peter Greenaway kuruotą parodą „Kodėl taip sunku mylėti?”. Ši paroda lyg meno kūrinys: joje Boddeke ir Greenaway jungia specialiai MO muziejaus erdvėms sukurtas įtraukiančias instaliacijas ir šiuolaikinių lietuvių menininkų kūrinius iš MO ir kitų kolekcijų.

„Kodėl taip sunku mylėti?” pasakoja apie tai, kaip gyvenime žmonės siekia balanso: pasirinkdami tarp gėrio ir blogio, siekdami panaikinti skirtis tarp turtuolių ir vargšų, nelygybę tarp moterų ir vyrų, susipriešinimą tarp kartų ar rasių. Eksponuojami žymių lietuvių menininkų kūriniai atskleidžia žiaurias istorines aplinkybes, paveikusias mūsų valstybę: okupacijas, laisvės siekį ir drastiškus socialinius pokyčius.

Paroda – lyg filmas

Paroda „Kodėl taip sunku mylėti?” labai kinematografiška.  Joje svarbūs visi elementai: šviesos, garsas, vaizdas, netgi – lietaus instaliacija. Žinoma, šiame ture negalime perteikti visų šviesų ir garso elementų, tačiau parodos kūriniai tikslingai užfiksuoti originaliame parodiniame apšvietime. Taigi nenustebkite, kad apšvietimas gali keistis, o kai kurie kūriniai galbūt gali atsispindėti.

Taip pat nepraleiskite pagrindinės vaizdo instaliacijos – menininkų dukros Pip įkvėptos veikėjos Susa Bubble pasakojimo. Vaizdo pasakojimą rasite virtualiame ture patalpoje priešais sraigtinius MO muziejaus laiptus.

Parodos turo mėlynuose žymekliuose rasite kūrinių aprašymus lietuvių kalba, raudonuose – anglų kalba, o žaliuose – vaizdinę medžiagą.

Daugiau sužinoti apie parodą galima virtualioje MO muziejaus gido ekskursijoje! Kartu su gidu pamatykite parodą, išgirskite visą pasakojimą, o jei norisi – ir patys paklauskite bei sužinokite daugiau! Virtualių ekskursijų laikai skelbiami renginių kalendoriuje:

Parodai sukūrėme ir e. gidą. Jame rasite pasakojimus apie visus parodoje eksponuojamus lietuvius menininkus, taip pat pasakojimą apie parodos kuratorius ir jų kurtas instaliacijas muziejuje. Klausykitės e. gido!

Virtualus turas po parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“

Parodos turo mėlynuose žymekliuose rasite kūrinių aprašymus lietuvių kalba, raudonuose – anglų kalba, o žaliuose – video ar muzikinius įrašus.

Taip pat siūlome specialius šios parodos e. gidus: išsamų gidą po parodą kartu Algiu Ramanausku–Greitai ir Ramune Kuriene bei nostagijos gidą – žmonių  istorijos ir prisiminimai apie 90-uosius.

Virtualus turas po parodą „Mekas mirksi geriau"

Parodos turo mėlynuose žymekliuose rasite kūrinių aprašymus lietuvių kalba, raudonuose – anglų kalba.

Taip pat siūlome ir parodos e. gidą – išbandykite!

Įkvepiančių jums turų!